Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Golden Gate (Stany Zjednoczone)

Most wiszący

Dane:

Konstrukcja: most wiszący,
Rodzaj przeprawy: most drogowy (6 pasów drogowych + chodniki i drogi rowerowe),
Materiał: pomost,pylony - stal, fundamenty,przyczółki - beton,
Maksymalna rozpiętość przęsła: 1280m (+343m +343m),
Długość całkowita mostu: 2824m (z dojazdami),
Szerokość pomostu: 27,4m,
Wysokość pomostu: 7,6m,
Wysokość pylonu: 227m,
światło pod przęsłem: 67m,van gogh obrazy van gogh obrazy

reproducje obrazów reprodukcje obrazów


tagi:
reprodukcje obrazów na płótnie van gogh obrazy sklep z obrazmi wielkie dzieła reprodukcje obraóz obrazy na płótnie canvas.


Most Golden Gate znajduje się nad cieśniną Golden Gate - łączy San Francisco z półwyspem Marin na zachodnim wybrzeżu USA. Budowę rozpoczęto 5 stycznia 1933r., a otwarcie nastąpiło 27 maja 1937r. Był najdłuższym mostem wiszącym do roku 1965 (rekord pobił Verrazano Narrows -1298m). Koszt budowy wyniósł 27 mln dolarów. Budowniczym mostu był znany na świecie mostowiec (twórca ponad 400 projektów mostów na świecie) Joseph B. Strauss (chociaż autorem projektu w głównej mierze był jego asystent Charles Ellis). Autorem ukształtowania detali mostu w stylu Art Deco był architekt Irwing Morrow. Człowiek ten jest również odpowiedzialny za nadanie budowli charakterystycznego pomarańczowego koloru (orange vermilion lub international orange). Kabel do którego za pomocą pionowych wieszaków podwieszony jest pomost ma średnicę 0,92m i długość 2 332 m (1 kabel). Składa się on z 61 splotów, z których każdy złożony jest z 450 drutów co łącznie daje 27 572 drutów na kabel. Długość drutu w pojedynczym kablu wynosi 129 000 km. Masa betonu użyta do budowy przyczółków wyniosła 50 000 każdy. Szacuje się że od czasu wybudowania mostu przejechało po nim ponad 1,6 miliarda pojazdów. Trwałość Golden Gate przewidziano na 200 lat (został on przebudowany i wzmocniony, tak aby był odporny na trzęsienia ziemi). Most jest nieustannie malowany i konserwowany, pracuje na nim 38 malarzy i 17 spawaczy.